13.kapitola

6. února 2009 v 22:31 | Rebelka |  Dědictví
Ron naštvaně odešel a Harry se smíšenými pocity následoval Freda a George. "Mladší sourozenci, to je horší než rodiče, Snape a Filch dohromady" prohlásil Fred. "Snad už holky budou na hřišti. Chci to mít co nejdřív za sebou." Ozval se George.

Na hřišti už opravdu Angelina, Alice a Katie čekaly. Harry ještě neviděl, jak se volí kapitán a tak čekal, co řeknou ostatní. "Sešli jsme se, abychom zvolili nového brankáře a kapitána místo Olivera" pronesl Fred slavnostním vážným hlasem, oči mu však pobaveně jiskřily. "Má někdo nějaký návrh, jak to provedeme?"

Chvíli bylo ticho. "Mohli bychom prostě hlasovat" navrhla nesměle Katie. "Na to je nás málo" poznamenal Fred. "Tak si něco vymysli sám" procedila Angelina nebezpečným hlasem. Fred couvl.

"Takhle fakt nic nevymyslíme" ozvala se Alice, která byla delší dobu zticha. "Co takhle nejdřív nějak porovnat naše schopnosti, dobu, jakou za Nebelvír hrajeme a tak podobně. Harry tady hraje kratší dobu než my ostatní, ale zase jsme s ním prohráli jen jeden zápas a za to ani nemohl."

"Tohle nikam nevede" zabručel Fred. "Nejdýl tady hraje Angelina, ale já jsem zase schopnější..." "Už toho nechte" zasáhla Angelina. "Souhlasím s Katie. Budeme hlasovat."

"Jak chcete. Ale pak si nestěžujte" rezignoval George. "Chcete tajné volby, nebo můžou být veřejné?" Alice vytáhla šest útržků papíru. Harry chvilku přemýšlel. Pak napsal na svůj lístek Angelina Johnsová a podal ho Alici. Ta spočítala hlasy a protáhla obličej.

"Tři hlasy pro Angelinu a tři pro Harryho" oznámila. "Co teď?" Harry vytřeštil oči. Počítal, že Angelina je bezkonkurenčně nejlepší hráčka mužstva a že hlasování bude jednoznačné. On sám ani kapitán být nechtěl. Nemůže přece rozhodovat v týmu, kde je nejmladší. Navíc Angelina vypadala mnohem víc jako kapitánka, než on.

"Ať je kapitánka Angelina" vyhrkl. Všichni se na něj překvapeně podívali.

"Ale to nejde" protestovala Angelina. "To snad nemyslíš vážně, Harry" odporoval Fred. "Já pro tebe hlasoval..." "Ale já vážně nechci být kapitán. Angelina se na to hodí mnohem víc" namítl. Angelina se na něj zářivě usmála.

"Kam jsme se to dopracovali, viď Georgi. Mít za kapitánku holku a ještě k tomu Angelinu" úpěl Fred. Ostatní ho ale přehlasovali. Jen Harry nevěděl, jestli udělal dobře. Představoval si zápas proti Havraspáru, jak by se Cho dívala, kdyby byl kapitán...

Zatřepal hlavou nechápal, co se to s ním poslední dobou děje. Takové myšlenky ho teď pronásledovaly často. "Cho se líbil Cederik, ne ty" připomínal si. "Vždyť s tebou letos ani nepromluvila..." "Hej, Harry, mluvím s tebou!"

Harry se překvapeně ohlédl. "Zrovna jsme se bavili o tom, kdo by mohl být brankář místo Olivera" oznámila Angelina se smíchem. "Nenapadá tě někdo?" zeptala se Alice.

Harry zavrtěl hlavou. "Tak si ho aspoň vyzkoušej" naléhal George. "Hraje opravdu dobře." "Ne. Leeho Jordana v družstvu nesnesu. Dnes mi dal do kufru hejno pavouků. A navíc mi začaroval ten sešit, že z něj zmizely všechny úkoly" protestovala Angelina.

"To jsme ti udělali s Georgem. A ty pavouky mu rozmluvím. No tak, Angelino, vždyť je fakt dobrej. To chceš ztratit vynikajícího hráče jen kvůli předsudkům? Já ho přivedu."

Fred rychle odběhl a Angelina si povzdychla.

"Co jsem komu udělala. Leeho opravdu nemám moc v lásce. A teď s ním budu v jednom týmu..." Za necelou čtvrthodinu Fred Leeho opravdu přivedl. Sekli po sobě s Angelinou zlobným pohledem a Lee uchopil koště. Harry si zřetelně všiml nápisu Kulový blesk a byl zvědavý, co Lee převede.

Lee vylétl až k obručím, kterými se prohazoval Camrál. Pak se vrhl střemhlav k zemi, vytrhl Angelině z ruky Camrál a během vteřiny zase poletoval u obručí. Létal opravdu výborně. Angelinu ale nějak zvlášť nenadchl.

"Děláme konkurz na brankáře a ne na chytače, Jordane" zasyčela. Společně s Katie a Alicí vylétla za Leem, který jí hodil Camrál. Když se střelkyním po skoro hodině nepodařilo dál Leeovi ani jeden gól, Angelina rezignovala.

"Souhlasíte všichni, aby se Lee stal nebelvírským brankářem? Dobře. Ale varuju tě, Jordane. Stačí jeden průšvih a vezmeme místo tebe třeba i Nevilla Longbootoma." Lee se na ni zářivě usmál.

"Víš, Angelino, existují i lepší způsoby, jak mi naznačit, že mě máš ráda, ale já to beru. Kdy by se ti to tak..."

Angelina zapištěla jako parní lokomotiva a z očí jí sršely blesky. "Jordane už toho mám dost..." Dál si jich ale Harry nevšímal. Sledoval George, jak vyčaroval sedm sklenic máslového ležáku. "To jsme se učili celé prázdniny" prozradil Fred rozjařeně. Každý si vzal po sklenici.

"Jestli letos nevyhrajeme pohár, tak sním vlastní koště" prorokoval Fred. "Snad McGonagalové nebude moc vadit, když už nebudu komentovat" uvažoval Lee.

"Ta to určitě nepřežije" prohodila Angelina kousavě. V rámci tréninku si všichni ještě zahráli honěnou na koštatech a když se Harry podíval na hodinky, strnul.

"Nechte už toho" zvolal. "Vždyť dnes musíme do školy.

"No těbůh" vyjekla Angelina. "Půl druhé. To je tím, že je hřiště osvětlené." Všichni se potichu vkradli do svých ložnic. Ještě předtím si ale stihli říct, že tréninky budou býval každé úterý a sobotu v pět hodin odpoledne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ke-sa-ha-ki ke-sa-ha-ki | 24. července 2006 v 10:07 | Reagovat

Ty máš ráda noc?   Já jen že je trochu nelogické a nepravděpodobné,aby po slavnosti  volili kapitána a brankaře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama