19.kapitola

6. února 2009 v 22:31 | Rebelka |  Dědictví
Na školních pozemcích to dnes vypadalo, jako v nějaké kouzelné zoologické zahradě. Všude kolem někdo rozestavil asi třicet klecí se sovami, kočkami, hrabáky, hady i několika fénixy. Ve výběhu se klidně popásal párek jednorožců, žirafa a dokonce jeden hypogryf. Na začátků lesa stála ohromná klec s asi deseti draky- pod nohama se jim bezmocně pletl Harryho drátek. Tělo měl potažené kovově lesklými šupinami, velké oči si udiveně prohlížely své mnohem větší vzdálené příbuzné.

"Tak pote všecky sem ke mně!" zaburácel Hagrid. Nemusel dlouho čekat, všichni se už těšili na své nové zvířecí kamarády. "Postupně si vás budu volat. Musíte mi podepsat tady to potvrzení, že ste dostali všecko v pořádku. Zbytek hodiny máte na to, abyste se spolu seznámili. Esli se ale dozvím, že někdo svý zvíře tejrá, nebo něco takovýho, du vokamžitě za Brumbálem a ten si to s váma vyřídí," zatvářil se Hagrid výhružně.

Mnoho lidí ho ale neposlouchalo. Většina si mezi sebou vzrušeně šuškala nebo nenápadně obhlížela klece. Konečně se dočkali.

"Tak teď, esli se mě nechcete na nic zeptat, tak vám rozdám ta zvířata. Tak podle abecedy. Levandule, poď sem." Levandule s dychtivým výrazem ve tváři překráčela k výběhu a Hagrid jí podal provaz, na jehož konci se popásal jeden ze dvou jednorožců. Harry nepochyboval, že ví, pro koho je ten druhý.

Znovu pohlédl na drátka, který se pokoušel napodobit své větší kolegy v plivání ohně. Mezitím Hermiona se šťastným úsměvem na tváři a roztomilou sovičkou v náruči přiběhla k Ronovi a Harrymu.

"Parvati," zavolal Hagrid. Přesně jak Harry předpokládal, další jednorožec získal novou majitelku.

"Proč jen musím být skoro až na konci abecedy," ozval se Ron, ale přitom nespustil pohled z klecí s hrabáky.

"Harry, seš na řadě," ozvalo se konečně. Harry prošel kolem Malfoye, který si zrovna prohlížel svého nového draka, k obrovské kleci. "Na, tady máš, Harry," podával mu Hagrid drátka. "Ale proč nechceš vopravdickýho draka? S těmahle malýma není žádná zábava."

Harry si všiml, jak se Hagrid zamilovaně dívá na ostatní draky. "Možná mi tu nějakej zbyde. To je vopravdu škoda, že sem nemoh vobjednat vo jednoho takovýdleho krásnýho draka navíc", zaslechl ještě Hagrida, ale to už pospíchal se svým svěřencem v patách za Ronem a Hermionou.

"Už víš, jak se bude jmenovat?" zeptal se Harry a ukázal na Hermioninu sovu. "Co třeba Minerva?" navrhl Ron kousavě. Hermiona na něj jen vyplázla jazyk.

"To ne. Budu jí říkat Sylva. Tebe prostě štve, Ronalde, že tě Hagrid ještě nezavolal."

"No to mě teda nevadí. Já se ti jen snažím říct, že máš až moc ráda učitele." "No, aspoň dělám užitečné věci. Jen se pochlub, učil ses už letos na NKÚ?"

Harry byl docela rád, když hádku jeho kamarádů přerušil Hagrid. Za chvíli se za nimi vracel Ron s huňatým hrabákem v náruči a na hádku už neměl ani pomyšlení. "Je to samička, budu jí říkat Lucy, oznámil a podrbal ji za uchem." Harry rychle přemýšlel. Vždycky mu dělalo ohromné problémy přijít na vhodné jméno.

"Rone, neznáš nějaké dobré jméno pro draka?" zeptala se. Věděl že Ronův bratr Charlie s nimi v Rumunsku pracuje.

Ron se podrbal na hlavě. "No nevím. Charlie o nějakých mluvil, ale už si to opravdu nepamatuju."

Harry ho už neposlouchal. Zrovna ho totiž něco napadlo. "Proč ne?" pomyslel si. "Vždyť Charlie je docela hezké jméno."

Podíval se na drátka, který mezitím spokojeně pobíhal kolem nich. Uznal, že jiné jméno než Charlie by se na něj opravdu nehodilo.

Zbytek hodiny strávili v klidu. Ron všem nadšeně vyprávěl, jak Lucy vzala Malfoyovi zlaté hodinky přímo z ruky a nechtěla mu je vrátit. Nevill kolem nich několikrát proběhl, když se snažil chytit svého nového hyppogryfa, kterému, jak všichni brzy zjistili, říkal Kamil.

"To byla zatím nejlepší hodina v tomto roce," rozplývala se Hermiona při cestě na hrad. Sylvu si nesla v kleci sebou do sovince, zatímco Harry a Ron nechali Charlieho a Lucy v úplně nově postavených místnostech na školních pozemcích, které vzhledem připomínaly mudlovské stáje.
Tohle byl snad nejlepší okamžik v Harryho životě. Letěl společně s Cho na koštěti nad jezerem. Ostrý vítr mu šlehal do tváře. Cho se ho pevně držela kolem pasu, aby nespadla. Harry zpomalil a otočil se. Černovlasá dívka se na něj usmála takovým způsobem, že málem sletěl z koštěte. Pomalu se k ní naklonil.

"Opravdu tě mám ráda, Harry," špitla.

Jemně ji pohladil po vlasech. Cho se znovu usmála. Ale už to nebyl ten úsměv, jak před chvilkou. Spíš jakýsi úšklebek. Dívka se rozesmála na celé kolo. V ruce se jí náhle objevil kbelík plný vody. Harry zalapal po dechu.

"Cho, ale to přece…" nedořekl. Prudký proud vody ho doslova ochromil. Otevřel oči. "No konečně," Ron byl pořád celý rudý od smíchu. "Harry víš, že už je skoro poledne?" dodal omluvně, když viděl, jak se jeho přítel tváří. "No, ale to jsi mě musel budit takhle?" odsekl Harry, který by v tuto chvíli svému pihovatému kamarádovi nejradši zakroutil krkem.

Ron se znovu rozesmál. "Jo, musel. Chtěl jsem tě vzbudit normálně, ale jakmile jsem se k tobě naklonil, začals mě hladit a objímat."

Tentokrát pro změnu zrudnul Harry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lucy | 8. září 2006 v 14:35 | Reagovat

hmm...tak hrabák.. no zajímavé. ale Malfoyovi to přeju...chacha

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama