5.kapitola

6. února 2009 v 22:31 | Rebelka |  Dědictví
Vtom se za ním ozval chladný pisklavý hlas.

"Jak se máte pane Pottere? Na procházce? Na procházce?"

Harry se okamžitě otočil, i když ten hlas už dávno poznal. Stanul tváří v tvář muži, kterého nenáviděl snad víc, než lorda Voldemorta, Petru Pettigrewovi.

Tento člověk patřil kdysi k nejlepším přátelům Harryho rodičů. Pettigrew však toužil po moci, proto prozradil místo, kde se Potterovi ukrývali Voldemortovi. Ten okamžitě vtrhl do domu a Harryho matku a otce zabil. Pak vztáhl hůlku i na Harryho, ale ten ze záhadných důvodů přežil. Ano tento příběh zná snad každý kouzelník na světě.

Harryho vytrhl z přemýšlení Petrův hlas.

"Je tu ale chladno", řekl a jedním máchnutím hůlky rozdělal v krbu oheň.

"Zdravím tě, Harry. Ani jsem nedoufal, že se po tak krátké době opět uvidíme. Můj pán je opravdu geniální. Věděl, že budeš zvědavý a přijdeš."

Harry by si teď nejraději nafackoval.

"Vidím, že jsi našel deník svého otce."

Harry stiskl knížku ještě pevněji. Přece si ji teď nenechá vzít.

Petr k němu přistoupil ještě blíž.

"Neboj se nevezmu ti ji. Můj pán říkal, že si ji můžeš nechat. Má ale jednu podmínku. Připojíš se k nám jako špeh. Budeš nám podávat hlášení, co se děje v Bradavicích, co Brumbál..."

"NIKDY!!! Nikdy se nestanu smrtijedem!"

"Myslím, že tomu nerozumíš. Nikdo po tobě nechce, aby ses stal smrtijedem. Byla by to jen malá služba za to, že ti darujeme život. To je přece výhodné? Tobě to neublíží a nám to prospěje. Nebuď hlupák Harry. To chceš radši zemřít?"

"Radši zemřít, než spolupracovat s někým, jako je Voldemort nebo ty."

Pettigrew sebou při vyslovení toho jména cukl.

"Statečnost", ušklíbl se opovržlivě. "Rozmysli si to dobře, Harry. Přece nechceš zemřít. To je poslední příležitost jak se zachránit."

"Už jsem ti své rozhodnutí řekl a neustoupím!" vykřikl Harry a doufal, že se mu moc netřese hlas. Nechtěl, aby Pettigrew viděl, jak se mu klepou ruce a tak je radši strčil do kapsy.

Vtom se mu rozbušilo srdce tak hlasitě, že se bál, aby to Petr nezaslechl. V kapse nahmatal Siriusův letax.

Pomalu se blížil ke krbu. Už jen deset metrů...

"Nebudeme to odkládat Pottere. Avada..."

Harry se už začal loučit se životem. Koutkem oka zahlédl Bladyho, jak prudce narazil do Petra, který upadl.

"Ty zatracený, pitomý, nemotorný ptáku. Zabiju tě!!!" hulákal Pettigrew.

Harry rychle popadl fénixe a přiskočil ke krbu. Pettigrew už vstával ze země.

Vhodil do plamenů hrstku letaxu a modlil se, aby byl krb připojený k letaxové síti.

"Avada..."

"Bradavice!"

Harry i s Bladym zmizeli v zelených plamenech. Poslední, co zahlédl bylo, jak do stěny krbu narazil paprsek kletby, která zabíjí.

Harryho pohltily zelené plameny. Harry se v tomhle druhu cestování nijak nevyžíval, a tak raději zavřel oči. Otevřel je až dopadl na dno nějakého Bradavického krbu.

Rozhlédl se kolem sebe. "To né", zamumlal. Octl se ve Sneapově kabinetě. Rozhodl se rychle vyklidit pole a najít Brumbála, ale už bylo pozdě.

Dveře se rozrazili a vstoupil profesor Severus Snape. Jeho černé, pichlavé oči se rozšířily údivem i záští a bledý obličej se roztáhl do tak zlomyslného úšklebku, jaký Harry ještě neviděl.

"Tak pane Pottere", pronesl křečovitě, "to už přesahuje všechny meze. Jak tak koukám, tak brzy budou Bradavice očištěny od jednoho drzého a nafoukaného spratka. Co vás opravňuje se vloupat do mého kabinetu? Tentokrát snad Brumbál pochopí, jaký doopravdy jste."

"Ale..."

"Mlčte!" Ve Snapově bledém obličeji se mihl zlověstný úšklebek. "Pojďte za mnou. Hned jak jsem vás poprvé spatřil, věděl jsem, že budete stejně nafoukaný a arogantní, jako váš otec. Brumbál vaše přestupky vždycky, nevím proč, toleruje, ale teď jste to přehnal, vy naše pidihvězdičko."

Snape se bláznivě rozchechtal a Harry pochyboval, že je vůbec při smyslech.

Harry jen vztekle skřípal zuby. Byl však v takové situaci, kdy bylo lepší mlčet

Mezitím došli až k vchodu do Brumbálovi pracovny.

"Čokoládové žabky," vyhrkl Snape. Vůbec se neobtěžoval skrýt nedočkavé vzrušení a když se kamenný chrlič otočil, vkročil na točité schody s takovou rychlostí, že se chrlič na chvíli zasekl.

Pracovna ředitele školy vypadala přesně tak, jak si ji Harry pamatoval z minulého roku. Za stolem seděl profesor Brumbál, který se skláněl nad nějakou tlustou knihou.

Snape si hlasitě odkašlal.

" Pane profesore."

Brumbál překvapeně vzhlédl.

"Šel jsem do svého kabinetu pro nastrouhané denivky. Nejspíš jsem tím vyrušil pana Pottera, který se přede mnou snažil schovat v krbu. Samozřejmě, že jsem ho našel a přivedl jsem ho za vámi. Je vám doufám jasné, že zneužil vašeho postoje k němu.

Myslel jste, že vám to zase projde, že Pottere?

Já osobně si pane řediteli myslím, že zasluhuje co nejpřísnější potrestání. Domnívám se, že jsem slyšel, že v Azkabanu teď mají pár volných cel a Potterovi by rozhodně neuškodil trošku přísnější trest."

Snape nedočkavě pohlédl na Brumbála, který se zatvářil neobyčejně vážně.

"Dobrá Severusi. Mohl byste na chvíli počkat za dveřmi. Chtěl bych si s Potterem na chvíli promluvit."

Harry postřehl, že Brumbál ho neoslovil jménem, jako obvykle, ale použil příjmení Potter. Začalo ho nepříjemně mrazit v zádech a očekával nejhorší.

"Ale Brumbále," protestoval Snape. "Tento chlapec byl nachytán při vykrádání mého kabinetu. Proto se tento případ týká především mě. Myslel jsem, že by tedy bylo správné, kdybych tu zůstal a ..."

Brumbál mu však skočil do řeči.

"Myslel jsem, že nejste hluchý Severusi. Mohu vás ujistit, že Pottera potrestám. Chtěl bych si s ním ale ještě promluvit mezi čtyřma očima."

" Jak si přejete pane." Vyhrkl Snape dychtivě. "Počkám na schodech. Až s ním budete hotov, tak mě zavolejte buďte tak laskav."

Snape se tvářil vítězoslavně a naprosto spokojeně. V tak dobré náladě ho Harry viděl jen ve chvíli, kdy byl dopaden jeho kmotr Sirius Black. Ještě vrhl na Harryho jeden ze svých škodolibých pohledů a vycouval ze dveří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ke-sa-ha-ki ke-sa-ha-ki | 24. července 2006 v 0:25 | Reagovat

A už jsem tu zas! (Lépe řečeno ještěpořát tu jsem) Konečne dějově zajínavá kapitolka.  Vydařená!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama