Drobná paralela

6. února 2009 v 22:31 | Rebelka
Tak a pro změnu zase něco lehčího. Taková malá oddechovka. :)
žánr- romantika, depresivní- ale jen trošku:)
Přístupnoust- pro všechny
Postavy- Remus Lupin, Nymfadora Tonksová, Lily Evansová

Myslel, doufal, že se už něčemu podobnému vyhne.A teď se to celé znovu opakuje. Drobná paralela. Stejné místo, stejné pocity… Prokletá ošetřovna!

Nezajímá vás, co se dělo v době mezi Brumbálovou smrtí a pohřbem, na který přišla Nymfadora Tonksová už zase s růžovými vlasy?:)


Proč slzy kanou?
Proč netečou?
To se jen tak píše.
Tak buď chvíli tiše…
Malý, na první pohled chladný a neútulný byt se utápěl ve tmě. Přes ušmudlané okno bez záclon nebo žaluzií pronikaly ostré paprsky dorůstajícího měsíce.
Remus Lupin stál nehybně v rohu místnosti. Obličej přitisknutý na chladné tabulce skla. Po tváři mu stékala jedna slza za druhou.
"Třeba by o něčem, co může zabrat, věděl Brumbál," uvažoval Ron. "Kde vůbec je? Bill s těma šílencema bojoval na jeho příkaz, Brumbál je za něj zodpovědný, nemůže ho takhle nechat -"
"Rone," řekla Ginny. "Brumbál je mrtvý."
"Ne!" Lupin vyjeveně těkal očima mezi Ginny a Harrym, jako by doufal, že Harry tu zprávu popře. Když se tak nestalo, zhroutil se na židli u Billovy postele a skryl svůj obličej do dlaní.
Brumbál. Jen díky němu se stal kouzelníkem. Jen díky němu studoval v Bradavicích. A teď je mrtvý…
Remus vyčerpaně zavřel oči. Zklamal. Mohl to tušit. Mohl tomu zabránit. Proč jen tvrdnul v bradavických chodbách, když mezitím v astronomické věži…
A Snape… Mělo mu to být jasné už dávno. Brumbál býval vždycky přehnaně důvěřivý, to mu nemohl zazlívat ani kdyby snad chtěl. Ale on, Remus Lupin, který si vždycky zakládal na své prozíravosti…
Pevně stiskl ruce v pěst. Ne, to se nemělo stát. Doufal, že se za chvíli probudí a zjistí, že to všechno byl jen obyčejný sen. Všechno, co se dnes přihodilo…
"Tak vidíš," ozval se rozechvělý hlas. Tonksová probodávala Lupina rozhořčeným pohledem. "Pokousal ho vlkodlak, a stejně si ho chce vzít! Je jí to jedno!"
"To je něco jiného…"
"Mně je to ale taky jedno, nezáleží mi na tom!"
Remus si bezradně promnul prsty. Jak to může říct? Vždyť ona neví… Nemá tušení, co to pro něj znamená. Teď si možná myslí, že je rozhodnutá, ale copak by někdo chtěl žít až do smrti se stvůrou? Nechtěl, určitě ne. Ani ona není jiná.
Vyčerpaně padl na postel. Prudce zatřepal hlavou. Ne, na tohle teď nechtěl myslet. Ta vzpomínka mu teď přímo vyvstávala před očima, ale on nemohl. Ne, teď ne… Snažil se zapomenout, nikomu o ní neříkal. Bylo to přece tak dávno. Přesně před dvaceti lety, pokud ho paměť neklame…
Bradavická ošetřovna. Několik desítek bílých, úhledně ustlaných lůžek. Sluneční paprsky, tančící po přikrývkách. Ležel sám. Byl červen, konec školního roku a tudíž si všichni dávali dobrý pozor, aby tady neskončili.
S tichým zasténáním se převalil na druhý bok. Doufal, že se mu bude ležet lépe, ale to se přepočítal.
"Tady máte, pane Lupine. Ruce si už natřete sám?" V očích madame Pomfreyové se zračila nefalšovaná lítost, ale Remus se právě ocital v situaci, kdy mu to bylo úplně jedno.
"Vážně bych nechtěla být ve vaší kůži," prohodila ošetřovatelka soucitně, když se dívala na hluboké šrámy po celém jeho těle. "Včera jste měl obzvlášť rušnou noc…"
To Remus dobře věděl. James, Sirius a Petr si odpykávali školní trest, takže nemohli přijít. Zůstal v Choptící chýši sám…
"Omluvte mě na chvilku. Musím připravit další ty odvary proti stresu a vyčerpání. To víte, přes všechny ty zkoušky se jich vždycky spotřebuje dost."
Ošetřovatelka spěšně vycouvala z místnosti a Remus vyčerpaně zavřel oči..
Tma. Vycházející měsíc. Úplněk. Chroptící chýše. Rozervaný nábytek. Ostré drápy, pach krve. Krev. Posedlost po krvi. Ostrá bolest…
Remus se s trhnutím probudil. Musel usnout. Zase ta hrozná noční můra. Poslední dobou se mu zdává skoro každou noc. Strnul a tiše poslouchal. Z chodby k němu doléhaly rozzuřené hlasy.
"Ne, slečno. Opravdu vás sem nemůžu pustit. Pan Lupin potřebuje být v klidu. Má… ehm měl menší nehodu na koštěti."
Remus slyšel, jak si postava na chodbě netrpělivě odfrkla.
"Aspoň na chvilku. Nebudu ho obtěžovat. Vždyť už jsou skoro prázdniny! Madame Pomfreyová, budu hned zase pryč…"
Posadil se, aby mu neuniklo ani jedno slovo. Kdo to může být? Nikdy za ním nikdo kromě Jamese, Siriuse a Petra nechodil. A těm by asi madame Pomfreyová těžko říkala "slečno".
Slyšel blížící se kroky. Rychle sebou praštil na postel a přikryl se peřinou až po krk. Nechtěl, aby někdo viděl ty šrámy.
"Nazdar, Reme." Lily se na něj přátelsky zašklebila.
Zalapal po dechu. Čekal kohokoliv, ale ji ne. Na chvilku zavřel oči, věděl, že musí vypadat hloupě, ale potřeboval se uklidnit. Kdesi hluboko pod peřinou se mu rozbušilo srdce tak prudce, až se bál, že to uslyší i ona.
"Co tady děláš?" vydechl.
"No…" Lily předstírala hluboké zamyšlení. "Rýmu nemám, kašel také ne, nervy zatím v pořádku… že bych sem přišla za tebou?"
Proti své vůli se zasmál. "A jak jsi mohla vědět, že budu tady?" zajímal se naoko klidně, i když se předem bál odpovědi.
"Řekněme, že byl včera úplněk…"
Remus se mírně zachvěl. "Ty… ty víš… že… víš že já…"
"No dovol, nepodceňuj moje schopnosti. Na to by přišel každý," odvětila vesele. Když zahlédla jeho vyděšený výraz, okamžitě zvážněla. "No, každý asi ne. Řekla bych, že kromě mě nikdo."
"Proč to říkáš tak bezstarostně!" vybuchl. "Ty se mě nebojíš?"
Bezelstně vykulila smaragdové oči. "Měla bych snad?"
"No to ne, ale…"
"Tak vidíš." Lily ho konejšivě chytla za ruku.
Lehce se zatřásl, ale neucukl. Proč mu tohle dělá? Jak potom může zůstat klidný?
Pátravě se mu zahleděla do očí. "Ani se nezeptáš, proč jsem přišla," usmála se tajemně.
Remus v duchu zaklel. Ne, ať dál nepokračuje. Bude to pak ještě horší. On si nemůže dovolit ji vystavit nebezpečí.
Navenek jen pokrčil rameny. "Nemám tušení," vydechl a modlil se, aby mu třeba jen přinesla úkoly.
"Víš, jak bude ten závěrečný ples na oslavu konce školního roku…" Lily se lehce zarděla. "Nešel bys tam se mnou?"
Měl pocit, že mu srdce každou chvílí prorazí žebra.
"Proč zrovna já?" namítl.
"Copak se ti nelíbím?"
S hlasitým zasyknutím se posadil a pohlédl jí přímo do očí.
"Líbíš," slyšel sám sebe tvrdit. "A moc."
"Tak v čem je problém? Že jsem z mudlovské rodiny?"
Pevně ji chytil za ruku. "Lily, proboha, vzpamatuj se! Pochop, že o kdybych chtěl, tak nemůžu. Jsem nebezpečný a…"
Prudce se postavila. "Jen jednou za měsíc."
"Ale to je úplně jedno!" vyjekl zoufale. "Zasloužíš si někoho lepšího, než jsem já…"
"A co když chci jenom tebe?"
"Víš co by na to řekl James?" Sáhl po posledním argumentu.
"Potter je mi úplně ukradený," odsekla chladně. "Remusi, kolikrát ti mám říkat, že…"
"Nejde to!"
Pomalu se narovnal. Dál už to bylo prosté. Hlasité prásknutí dveřmi, Lilyiny smutné oči… Za necelý půlrok začala chodit s Jamesem. Remuse to potěšilo a ranilo zároveň.
A teď se to celé znovu opakuje. Drobná paralela. Stejné místo, stejné pocity… Prokletá ošetřovna! Myslel, doufal, že se už něčemu podobnému vyhne.
"Tohle není… není to zrovna vhodná chvíle probírat takové věci," namítl Lupin, pečlivě se vyhnul očím všech přítomných a bezradně se rozhlédl kolem. "Brumbál je mrtvý…"
"Brumbála by víc než kohokoliv jiného potěšilo, kdyby se dozvěděl, že je na světě o trochu víc lásky," poznamenala stroze profesorka McGonagallová.
Remus se vyčerpaně chytil za spánky. Znovu se podíval z okna. Dorůstající měsíc jako by se mu vysmíval. Pevně zaťal ruce v pěst. Minerva má pravdu… Všichni mají pravdu…
Odhodlaně se nadechl. Nesmí udělat znovu tu stejnou chybu, jako před dvaceti lety. I když, byla to chyba? Sám neví.
Zavřel oči. Přímo před sebou viděl její tvář. Slušelo jí to, i když neměla křiklavě růžové vlasy. Mírně se usmál. S hlasitým prásknutím se přemístil přímo do Prasinek, kde měla Nymfadora Tonksová pronajatý pokoj. Nevadilo mu, že má na sobě jen odrbané pyžamo…
Nádherné počasí jako by se jim škodolibě vysmívalo. Na břehu jezera byly v pravidelných řadách rozestavěny stovky židlí. Jejich středem se táhla ulička, na jejímž konci stál vpředu mramorový katafalk.
Polovinu židlí už obsadila neobyčejně pestrá a různorodá společnost. Většinu z nich Harry nepoznával, zahlédl ale i několik známých tváří, včetně členů Fénixova řádu. Seděla tam i Tonksová s vlasy už zase jako zázrakem přebarvenými na ten nejkřiklavější růžový odstín a Remus Lupin, který se s ní zjevně držel za ruku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 HPGirl HPGirl | E-mail | Web | 9. února 2006 v 9:28 | Reagovat

Super, a origoš nápad!.-)

2 Rebelka Rebelka | 9. února 2006 v 9:34 | Reagovat

mě to včera večer napadlo, tak jsem si k tomu ještě rychle sedla a takhle to dopadlo:)

3 HPGirl HPGirl | E-mail | Web | 9. února 2006 v 11:37 | Reagovat

No jo, takový rychlostní nápady znám taky-a většinou je to i lepší než když si tu povídku namýšlím předem:))

4 Rebelka Rebelka | 9. února 2006 v 12:22 | Reagovat

jj:) Tohle ale byla fakt bleskovka. V devět mě to napadlo, tak jsem si k tomu sela a v deset to bylo hotový:) Ráno jsem si to zkontrolovala, opravila pár nedostatků a rovnou to sem hodila:) Já mám pár Remus- Lily moc ráda, ale moc jsem toho zatím nečetla:(

5 HPGirl HPGirl | E-mail | Web | 9. února 2006 v 15:37 | Reagovat

Hm, to já ho ráda nemám, ale je pravda, že na toto téma moc povídek není.

6 Rebelka Rebelka | 9. února 2006 v 16:30 | Reagovat

Já nevím, podle mně se ti dva k sobě prostě hodí:)) Ale málo kdo sdílí stejný názor:)

7 HPGirl HPGirl | E-mail | Web | 9. února 2006 v 17:03 | Reagovat

No jo, každej má jinej názor:))

8 Terulka Terulka | E-mail | Web | 11. února 2006 v 9:21 | Reagovat

Terulka se stydí...!!!!! Nestihla tuhle povídku dva dny dočíst!!! Je to fakt suprový!!! Taky myslím, že se k sobě Lily s Remíkem celkem hodí... nevím, Lily je taková klidná a James je pro ni moc velkej divoch:o))) je to fakt skvěle promyšlený!!!

9 Rebelka Rebelka | 11. února 2006 v 17:30 | Reagovat

Díky moc!:) Konečně nějaká spřízněná duše:))

10 Terulka Terulka | E-mail | Web | 11. února 2006 v 21:28 | Reagovat

Njn, Sirius na hrad a Remík s Lily do kostela:o)))

11 Rebelka Rebelka | 12. února 2006 v 8:33 | Reagovat

Ter- :)) to bylo hezky řečeno:)) I když... když se to tak vezme, tak by Remus k Lily ani nemusel, stačilo by ke mně do pokojíčku:)) (já čím víc o něm píšu, tím si ho víc oblibuju)

12 Terulka Terulka | E-mail | Web | 12. února 2006 v 10:05 | Reagovat

Tak to máš i tady ne netu konkurenci:o)))) Lenka je do něj zblázněná:o))))

13 Lenka Lenka | Web | 12. února 2006 v 11:06 | Reagovat

Terul to je pravda. Já si ho jednou i vezmu.  Jinak Rebelko na mém blogu je kapitolovka Deník Remuse Lupina. Je to třetí díl jeho pohledem.

Tahle povídka je opravdu nádherná.

14 Rebelka Rebelka | 12. února 2006 v 12:16 | Reagovat

Lenka- tak na to se určitě kouknu:) jj, Remík je fajn, ale řekla bych, že ta konkurence je ještě daleko větší:) Třeba taková loony:))

15 Lenka Lenka | Web | 12. února 2006 v 12:24 | Reagovat

Rebel. Hlavně se neděs. První dvě kapitoly jsou otřes. Pak už jsem se zlepšila (alespoň myslím)

16 Rebelka Rebelka | 12. února 2006 v 13:41 | Reagovat

to se určitě nezděsím:) Ještě jsem se na to nekoukla, ale už ten nápad je strašně fajn:)

17 Rebelka Rebelka | 12. února 2006 v 13:43 | Reagovat

Lenka- PS- Nechtěla bys mio nějakou povídku svěřit na stránky www.rebelnik.wz.cz ? Snažím se tam rozjet menší archiv, zatím tam moc autorů není, ale byla bych moc ráda, kdybys něco poslala:)

18 lilyevanspotter lilyevanspotter | E-mail | 12. února 2006 v 16:41 | Reagovat

sssssskkkkkvvvvvvvvěěěěěěěělllllllllíííííííí

19 Lenka Lenka | Web | 12. února 2006 v 16:53 | Reagovat

Terul klidně. Jen si nějakou vyber. Klidně ten Deník. Ten bude brzy končit a je jediný na který jsem hrdá.

20 Rebelka Rebelka | 12. února 2006 v 20:35 | Reagovat

lilyevanspotter- dík:)

21 warrion warrion | E-mail | 19. srpna 2006 v 17:48 | Reagovat

je to moc hezký, akorát z Bradavic se nedá přemisťovat :o)

22 Rebelka Rebelka | 20. srpna 2006 v 22:56 | Reagovat

díky. Ale on se nepřemisťoval z Bradavic, ale ze svého domu...

23 Kikinomanka 1 Kikinomanka 1 | 12. října 2006 v 17:03 | Reagovat

Dobrej nápad=)

24 Rebelka Rebelka | 13. října 2006 v 19:51 | Reagovat

Díky:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama