Hrozen paní Mirandy- 2.kapitola

6. února 2009 v 22:31 | Rebelka |  Hrozen paní Mirandy
A je tu druhá část...

Pomalu se k té věci začali přibližovali s posvátnou úctou v očích. Je to možné, že oni obyčejní skřítci našli něco, cosvět zbaví všeho zla? Čím blíž k tomu byli, tím se záře zvětšovala. Bylo to jako nebeská záře.
"Winky má strach. Je to opravdu na pomoc? Neublíží nám to? To světlo bodá do očí."
Dobby, aby ji alespoň trochu ujistil, že je v bezpečí, jí pevně vtiskl ruku do její. Pohlédla po něm a vycenila svůj velký nažloutlý chrup.
"Jdeme" polkl Dobby a vyšel, jako vůdce, směrem k té věci.
Krůček po krůčku kráčel a za ním jeho kamarádka.
Pak oba, jako by se domluvily zavřely oči. Jistota je jistota, záře byla na oslepnutí... couravým krokem došli do středu záře... neviděli, nemohli přes zavřená víčka... se zatajeným dechem čekali co se bude dít...
Najednou pocítily velkou závrať a Dobby pocítil povolení Winkyny ruky...
"Winky!" zaječel a upustil ji naplno...
Tupý náraz... Tiché zasténání...
Dobby se okamžitě sklonil k nehybnému tělu. "Winky nesmí umřít," zašeptal prosebně. "Winky se nesmí nic stát... Vždyť jsem jí to slíbil..."
Z velkých očí se kutálely horké slzy.
Skřítka se mírně pohnula. Chroptivě se nadechla a pokusila se o úsměv.
"Winky nic není," vydechla. "Dobby ale musí být opatrný..." Silně zakašlala. "Ta věc může být nebezpečná... Dobby musí spěchat, Winky zatím počká..." zamumlala už téměř nezřetelně. Její oči se pomalu zavřely a na tváři se rozhostil klidný úsměv.
Dobby zoufale pohledl na její nepravidelně se zvedající hruď. "Dobby udělá, co bude v jeho silách," zašeptal a znovu stočil svůj pohled k podivné zbrani.
Pomalu se k ní přibližoval. Oslepila ho ona podivná zář, ale snažil se ji překonat. Natáhl k ní ruku a už, už, se jí málem dotýkaly jeho dlouhé prsty, když ho najednou přepadl velký pocit únavy... S odhodláním se ohlédl na ležící tělo Winky, načež poskočil vpřed a už to skoro bylo. Dobby se pokusil té věci dotknout, ale nic nenahmatal. Stále nemohl otevřít oči, ale jedno věděl jistě. Ta věc jim opravdu může pomoc, ale musí ji dobře využít. Ale jak?
A bude vůbec vědět, co si s ní počít? Proč si třeba nepřál něco konkrétního, nějaké dveře do bezpečí, nějaké silné kouzlo, prostě něco jiného, než jen otupující záře...
Zhluboka se nadechl a sebral všechnu odvahu. Vydal se dál...dál... a dál... jak dlouho ještě bude muset jít?
Měl pocit, že už to musel dávnou minout. Ale je to vůbec možné? Kolena se mi silně třásla. Cítil, že už ho dlouho neunesou. Musí něco udělat. Nemá smysl tady jen tak stát. Musí otevřít oči.
Winky znovu zasténala. Dobby se rychle rozhodl. Vrásčité víčko se lehce nadzvedlo.
Skřítek se opatrně rozhlédl. Mírně zatřepal hlavou? Co to je za nesmysl? Kde je? Před sebou viděl pouze holé stěny. Prudce se otočil a znovu si musel zakrýt oči. Osluňující záře ale jako zázrakem slábla.
Dobby konečně mohl spatřit to, co je mělo všechny zachránit.
Připadal si jako Alenka v říši divů. Nebo spíš jako Alladin. Přímo před ním stála zlaté třpytící se lampa nad kterou se důstojně tyčila obrovská postava.
"Máte nějaké přání, můj pane?"
"Můj pane?" Dobby rozpačitě přešlápl. Ta věc mu říká můj pane. Vesele se usmál, ale okamžitě si zase uvědomil, proč je vůbec tady.
"Mohl by nás pán zbavit těch zlých lidí?" prosebně se na něj zadíval. Džin ale jen zvolna zavrtěl hlavou.
"Neumím konat skutky," pronesl monotónně. "Jen přičarovávat věci, které pomohou..."
"A nemohl by pán přičarovat nějaký předmět, který by nám pomohl je odehnat?" zkusil to Dobby znovu.
"Tvé přání je mi rozkazem" odpověděl mu ta postava. Dobbymu najednou ztěžkli jeho malé ruce. Najednou v nich držel hůlku. Na jeho váhu ale byla moc těžká. "Jak ale hůlka může pomoci?" zeptal se Dobby, ale ta postava už zmizela.
"Ale vždyť Dobby neumí bojovat," vydechl zoufale skřítek. "Co má dělat? Těch lidí je hodně a Dobby je sám..."
Najednou se před ním objevila kniha s názvem Skřítkové a jejich síla. Dobby ji otevřel a podíval se na upozornění.
Tato kniha se nesmí nikdy dostat do rukou skřítků. Mohla by jim vyzradit o jejich nejtajnější zbrani, kterou už mnoho set let nepoužívají a dokonce ji i zapomněli.
Dobby nemohl uvěřit svým očím. Rychle začal listovat stránkami. Byl překvapený, kolik toho má vlastně od přírody umět. Konečně začal věřit, že snad bude moc ty zlé porazit.
"Takže ještě jednou," Dobby netrpělivě přešlapoval z místa na místo. "Jak se správně drží hůlka. Chytněte ji přibližně uprostřed do pravé ruky. Nepatrně stiskněte. Zároveň se správným vyslovením zaklínadla proveďte požadovaný pohyb..."
Skřítek si vyčerpaně povzdechl. "To se Dobby nikdy nenaučí..." Hned se ale vzpamatoval. Obrátil list stránky. "Nejjednodušší je levitační zaklínadlo..." Mírně se usmál. "Tak to by mohl Dobby vynechat," špitl si sám pro sebe. "Ne ne ne! Dobby bude dělat všechna zaklínadla," okřikl se. "Jak jinak se chce naučit kouzlit? Takže, švihnout a mávnout..."
Několikrát si to zkusil na nečisto, než se úplně odhodlal. Lehce si odkašlal. "Wingardius leviosa," zahřměl.
Ani si neuvědomil na co míří, než uviděl tělo Winky jak se vznáší ve vzduchu. Vyděsil se tak, že upustil hůlku. To ale neměl dělat. Tělo Winky na něj spadlo a omráčilo ho.
Po chvíli se začal probírat a uvidělskřítčino bezvládné tělo. Rychle pomyslel na postýlku a za chvíli už Winky ležela v měkkém saténu. Dobby vzal nesmírně opatrně do ruky hůlku. Chtěl to zkusit znova.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terulka Terulka | E-mail | Web | 9. března 2006 v 16:47 | Reagovat

Chjo:)))) to jsem taky četla... ale pak už jsem to moc nesledovala, takže se těším na další kapitolku...

2 HPGirl HPGirl | E-mail | Web | 9. března 2006 v 18:53 | Reagovat

Kdy bude další kapča?:)

3 Rebelka Rebelka | 9. března 2006 v 19:35 | Reagovat

asi zítra:)

4 HPGirl HPGirl | E-mail | Web | 9. března 2006 v 19:37 | Reagovat

Škoda:(

5 Lenka Lenka | Web | 10. března 2006 v 16:49 | Reagovat

Já už chci další kapitolky. Prosím Reb pospěš si.

6 Rebelka Rebelka | 10. března 2006 v 17:18 | Reagovat

zkusím to:)

7 adam22 adam22 | E-mail | 19. března 2006 v 17:32 | Reagovat

dobrý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama