Sled posledních událostí

14. června 2010 v 9:41 | Rebelka |  Výplody
Bylo toho vcelku dost.


Středa
Středeční čajovna s kamarády mě zachránila před předzkouškovým měknutím mozku. V pravý čas - už jsem začínala vidět římské právo vážně všude. Hráli jsme aktivity, fotbálek a jungle speed a já aspoň na pár hodin odvedla myšlenky někam jinam. Děkuju za to.
·      Půlka předvedla pantomimicky precedent tak dokonale, že se vážně stydím, že jsem ho neuhodla.
·      "Seš ženská? ... Bolí tě břicho a seš naštvanej? ... Pořád seš ženská?" A tomuhle jsem se smála ještě následující tři dny. Kdo neviděl, o moc přišel.
·      Ve fotbálku jsem dala vlastňák. A pustila strašnou spoustu gólů.
·      Ale stejně jsme, Kubo, byli fakt dobrej tým a příště bysme třeba mohli vyřadit soupeře ještě před hrou... ;)
Čtvrtek
římské právo - Torchwood - římské právo - Doctor Who - římské právo...
·      bez komentáře
Pátek
Ráno před zkouškou jsem fakt měla pocit, že ji neudělám. Při vší skromnosti; předtím jsem si vždycky říkala, že to vcelku umím a že by mě naštvalo, kdyby mi to zelené okénko nedali, ale to ráno bylo fakt hrozné. Nesnáším latinu, nesnáším latinu, nesnáším latinu. Fakt.
To jsem ještě nevěděla, že mě budou trápit úplně jiné problémy. Já prostě nemám souzeno se dopravit na nějakou zkoušku normálně.
·      V Brně naskočím do šaliny, jedu, jedu a najednou zjistím, že neodbočuje tam, kde měla, a šine si to někam do pryč. Na další zastávce tedy vystupuju, zjišťuju, že šaliny mají celý den jakousi výluku a že k nám do školy nejede vůbec nic. Řeknu vám, nic nezažene vaši zkouškovou nervozitu lépe než sprint na podpatcích přes půl Brna. Doběhla jsem upocená a šťavnatě nadávající přesně včas.
·      A zkoušku jsem udělala. Za dva. Jachacha. I latinskou větu jsem zvládla. Myslím.
·      Za odměnu jsem si koupila listové těsto a zpáteční lístek do Prahy. (Řekla jsem si, že jestli to zkoušku zvládnu, pojedu do Prahy na sraz. I když se přiznám, že jsem tu jízdenku měla ještě mnohem dřív, než jsem znala výsledky. Prostě jsem předpokládala :). )
·      Doma jsem vyrobila šnečky na srazový piknik, slashové torchwoodovské pexeso pro medvědí maminku a korálky na krk pro kočičí maminku, zjistila si výsledky zkoušky a šla spát a spala a spala jako broučci.
Sobota
V sobotu se v Praze konal sraz ku příležitosti dubnu měsíce drabble. Těšila jsem se na něj dlouho dopředu a určitě bych jela, i kdybych tu zkoušku nezvládla. Prostě bych si akorát našla jinou záminku, proč se odměnit.
Nakonec to ale dopadlo tak, že jsem málem nejela. (Tím jsem se vám vlastně ani nepochlubila.) Nedošlo mi, co je za den, a spěchala jsem na vlak do Brna, který jede jen od pondělí do pátku. Naštěstí mě odvezla na autobus maminka, která kvůli mně musela překračovat povolené rychlosti snad ve všech obcích.
·      V Praze jsem potkala adoptivní maminky a zjistila, že učitelé mají o maturitě ještě větší nervy než studentíci. Plus jeden zajímavý fakt o vydrách :D.
·      Měly jsme ještě trochu času, takže jsme ho zaplácly zmrzlinou, posezením v jedné krásné zahradě plné růží a vyplňováním dotazníku pro Tesco, který byl plný záludných otázek. ("Při nakupování se cítíte: radostně, vesele, rozhořčeně...")
·      Srazový piknik byl ve Stromovce. Myslím :). Toho jídla! A tolik lidí, kteří se slezli ze všech koutů republiky (i té Slovenské).
·      Dostali jsme ceny za DMD - úžasnou placku a ještě úžasnější zápisníček, který si schovám na příští drabblovací klání.
·      Já se ještě projevila jako dítě štěstěny, takže jsem do Brna odvážela i žlutou růžičku v květináči.
·      Díky Danainému (promiň, Danae, že ti takhle przním jméno - jak se to má správně skloňovat?) experimentu jsme napsaly (jediný muž v našem babinci už odešel) tři drabblata. K nahlédnutí zde: http://sosaci.net/test/node/190
·      S Lejdynkou jsme se hodnou chvíli rozplývaly nad Ecclestonem.
·      A konečně jsem potkala naživo Profesora :).
·      A viděly jsme děsně nudnou svatbu - maminky budou mít určitě lepší :).
Potom jsem se musela rozloučit (maminky byly tak hodné, že mě doprovodily až k autobusu - já bych sama nenašla ani východ z parku) a jet domů. Myslela jsem, že den končí, ale ten největší nervák měl teprve přijít.
V Brně mě přivítala bouřka a průtrž mračen. V čekárně na vlak potom pár dotěrných opilců. To opět potvrzuje mou teorii, že nočními spoji se v podstatě nedá jet, když člověk není také v náladě. Byla to děsná cesta.
Když vlak zastavil, zažila jsem šok. "Kde je sakra Adamov?" Nebyl tam. Teda byl, ale nešel vidět. Až potom mi došlo, že asi vypnul proud.
·      Vydržím toho hodně, vážně jo (když tam nejsou hadi), ale tam jsem vážně měla v gatích.
·      Vystoupila jsem úplně sama (to se mi taky ještě nestalo), všude tma, nešlo vidět na krok, bouřka, na cestně popadané větve a stromy, voda tekla ulicí jako v řece.
·      Jakožto vášnivá čtenářka S. Kinga a pozorovatelka Torchwoodu a Doctora jsem si vážně chvíli myslela, že je celé město mrtvé. Kdybyste slyšeli to ticho a viděli (vlastně neviděli) tu tmu...
·      A tohle je také je příběh o tom, jak jsem se sblížila se svou růží. To víte, když s někým v takovém dešti sdílíte svůj deštník, poznamená vás to, i když nechcete. Začala jsem jí říkat Tylerová. Je to kýč jako bič, ale ona prostě jiné jméno nechtěla.
Neděle
Neděli jsem chtěla prospat, ale nakonec jsme se vydali na lov kešek.
·      Pokrevní sestra poslední dobou trpí jakousi nevysvětlitelnou touhou dostat se do kondice, takže jsem ušli asi tak sto padesát kilometrů :).
·      A našli dvě kešky (i když já měla tentokrát v hledání smůlu).
·      A natrhali spoustu bezu, nacpali se lesními jahodami...
Prostě to byly bezvadné dny a mně teď nezbývá, než se vrhnout na mezinárodní právo.


Stala jsem se závislá na tomto videu. Děkuju, Lejdynko.
Varování: Velké množství Doctora :).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dangerous Dangerous | 14. června 2010 v 15:47 | Reagovat

No teda tak sobota byla dobrodružný den! O_o Tady nakonec jen zamrholilo a nic - pršelo až včera večer a to jen tak decentně. :)
Za korálky moc moc děkuji, nějak je pasovala na náramek. :D

2 K K | 14. června 2010 v 23:29 | Reagovat

Taky jsem si středu převelice užil!:-)

3 Kleio Kleio | 15. června 2010 v 0:03 | Reagovat

No teda, do takového nebezpečí se nám vydalo dítko? Ale sblížení s růží je náhodou moc krásné a poetické. <3

A Lunkviliny videa jsou bez komentáře! *plyne*

4 Rebelka Rebelka | 15. června 2010 v 10:00 | Reagovat

Dangie, on to klidně může být i náramek - dokonce jsem si ho tak i zkoušela, ale padal mi. Mám moc malé ruce.
U nás teda pršelo víc než decentně. A proud nejel ještě celý další den. Středověk :).

Kubi, však až zas někdy budeš mít čas, tak se ozvi. Třeba budu mít v tu dobu taky :).

Kleio, tohle video je taky Lunkvilina práce? Já ji snad začnu uctívat :).
S růží jsem si vážně po cestě popovídala (hlavně jsem si jí stěžovala, že mě nikdo nevyzvedl u vlaku, když už byla venku taková Sodoma Gomora :) ). A připomnělo mi to Malého prince :).

5 Skřítě Skřítě | 15. června 2010 v 12:08 | Reagovat

"trpí jakousi nevysvětlitelnou touhou dostat se do kondice" ch, ch :-)) a to ještě nevíš, že jsem včera vážně šla po večeři ještě běhat...připomínám sobotu a těším se...alespoň zas bude o čem psát :-))

6 Ilu* Ilu* | Web | 16. června 2010 v 17:33 | Reagovat

Ahoj..Mohla bych se tě na něco zeptat...??
Na layouts Candita jsem četla,že děláš layouty na přání...? Tagže...jestli bys měla čas ozveš se mi..?

7 MausinQa MausinQa | Web | 16. června 2010 v 21:38 | Reagovat

Ahujky moc krásny blogís =O*

8 Danae Danae | 27. června 2010 v 10:48 | Reagovat

Opožděně oceňuju krásnou reportáž z DMD a gratuluju ke všem studijním úspěchům! A skoňuj si mě jak chceš, já většinou používám neshodný přívlastek. Když jsem na tenhle nick před lety přišla, ani mě nenapadlo, že ho někdy někdo bude potřebovat sklonit ;)
Eccleston je prostě úchvatný a nedostižný a když už jsme u těch videí, znáš tohle? http://www.youtube.com/watch?v=hwWSHE7djCM

9 Profesor Profesor | 27. června 2010 v 15:30 | Reagovat

Ahoj Rebí,
koukám, že jsi měla perné dny.
Já zkoušku skládala před DMD srazem také. Ve čtvrtek a celou dobu jsem si říkala, co že tam vlastně dělám, když ty kytky prostě neumím. Zřejmě mám více znalostí, než jsem se domnívala a umím si dobře vymýšlet. Dala jsem to na jedna.
Já jsem také ráda, že jsem tě poznala. Konečně znám osobně jednu z mála, která na blog píše smysluplně a česky bez zbytečných míchanic zejména anglických vět.
Jenom nevím, zda známost se mnou je důvod k radosti - já jsem nesnesitelná osoba;=)
Na Doktora se podívám, až bude klid - my předěláváme koupelnu.

10 Danae Danae | 29. června 2010 v 12:53 | Reagovat

Teď mi došlo, že jsi to video komentovala u mě na lj. Stárnu, blbnu (ale ono to nikdy lepší nebylo ;)

11 Rebelka Rebelka | 29. června 2010 v 19:13 | Reagovat

Danae, ale to vůbec nevadí, aspoň jsem si našla záminku k tomu, abych si ho pustila znovu :).

Profesore, jsi šikovná, gratuluju opožděně :). Ono já kdybych psala míchanice s anglickými větami, tak se akorát aspolečensky zněmožním, protože sice anglicky umím a rozumím, ale s paní anglickou gramatikou jsme si nikdy moc nesedly :).

12 Lunkvil Lunkvil | 30. září 2010 v 10:21 | Reagovat

Prosím neuctívat, to není moje video!

13 Rebelka Rebelka | 1. října 2010 v 9:06 | Reagovat

Já si nejdřív myslela, že ne, ale mamika mě zmátla. A maminkám se má bez výhrad věřit.
Ale o filmovém milovníku se mi taky moc líbilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama