Což takhle vydat knížku

27. října 2011 v 21:02 | Rebelka |  co nového ve světě
Pokud jste o tom ještě neslyšeli, zbystřete. Ráda bych vám představila jistou akci, na které se mám tu čest podílet a která je... (skromnost stranou) prostě hodně dobrá :D. Propaguje nás už docela slušné množství lidí (ještě jednou děkujeme), takže nebudu dělat ostudu a přihodím svoji špetku do mlýna.

Akce se týká všech, kteří rádi tvoří a alespoň jeden den v letošním roce jim bylo maximálně patnáct let. Čili pokud dobře počítám - ročníky 95 - 2011 :o).
Vím, že návštěvníci mého blogu jsou stejně jako já už dávno, dáááávno za limitem :D, ale i tak si to můžete přečíst - popřípadě přečíst a doporučit někomu z vašeho okolí, kdo splňuje podmínky ;o).

(Dosti podobný článek najdete i na http://blog.blog.cz/ a http://sosaci.net/test/.)O co jde?

Vyhlašujeme soutěž pro všechny nadšence do patnácti let, kteří rádi píší nebo malují a kteří by chtěli svoji práci zviditelnit.
Jaké jsou podmínky?

Soutěž probíhá ve třech kategoriích: povídka, báseň a pro opravdové fajnšmekry komiks. Jeden účastník může do každé kategorie poslat maximálně jeden příspěvek.
Téma je společné pro všechny: "urban legends" - historky z novodobého městského prostředí.
A motivace?

Třicet nejlepších příspěvků bude otištěno v knize, kterou v březnu 2012 obdrží všichni soutěžící zdarma.
Tři nejlépe hodnocené povídky navíc zpracují do knihy profesionální kreslíři ve formě komiksu.
Na všechny zúčastněné čekají kromě knihy městských pověstí i další ceny a jarní závěrečné setkání.
Jak odeslat příspěvky?

Svá díla můžete posílat klasickou poštou, e-mailem na urbal@urbal.cz či vkládat přímo na webových stránkách soutěže.
Uzávěrka přijímání příspěvků je 15. ledna 2012.
Proč zrovna "urban legends" a co to vlastně je?

Urban legends, téma všech soutěžních děl, mají nejblíže k pohádce, pověsti či hororu, jsou však specifické svým přístupem k realitě - tváří se, jako by se opravdu staly, či stále probíhaly. Mezi všeobecně známé a proslavené urban legends patří historka o černé sanitce, která unáší náhodné kolemjdoucí za účelem prodeje lidských orgánů, o nočním vlaku, který nikdo neřídí, či o ženě čekající na tramvajové zastávce, která se nenávratně propadla do země. Mnohdy je legenda vázána na daný region a uchovává se pouze v ústní formě.
Cílem dobrovolníků, zapojených do projektu, je tedy nejen podpořit kladný vztah dětí k literatuře, vlastní tvorbě, ale také uchovat často zajímavé či vtipné legendy krajů nebo měst v písemné podobě, a to specifickým způsobem - očima dětí.
Více informací

Další vyčerpávající informace naleznete na stránkách http://www.urbal.cz/ nebo na facebooku: http://www.facebook.com/urbanlegendy
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Realizační tým, složený z dobrovolníků nadšených pro práci s dětmi, pořádá soutěž díky podpoře Nadace O2 a Nadace rozvoje občanské společnosti v rámci programu Thing Big.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama