Pohádka o daních a Pařezové chaloupce

6. ledna 2014 v 18:59 | Rebelka |  Jednorázovky
Milé děti,
doufám, že jste byly za tu dobu, co jsem tu nebyla, hodné. Já tu jen tak nakouknu, dva prstíčky strčím, nadělím Vám dáreček k Vánocům a ke zkouškovému a hned zase půjdu :).
Nečekejte veledílo, je to taková hovadinka, kterou jsem si dělala radost o zápočtovém týdnu. Schválně kdo uhodne, jaký předmět jsem se učila ;).

***
Shrnutí: Pohádka pro dospělé plná poučení a tipů, jak ušetřit na daních. Jak by to vypadalo, kdyby Křemílek s Vochomůrkou byli opravdoví lidé z masa a kostí? Tedy jeden hlavně z masa a druhý z kostí?
Přístupnost: Pro všechny. Snad.
Varování: Neměli by to číst učitelé. A účetní. A ti co mají rádi pohádky. A lidé s dobrým vkusem.
Poznámka: Děkuji velice Keneu. Tak trpělivou a všímavou betu si snad ani nezasloužím.
Protože je to, milý čtenáři, přeci jen pořád pohádka, byla jsem nucena podniknout jistá opatření. Proto věz, že kdykoliv se v textu vyskytne spojení "plyšový králíček", bude to ve skutečnosti znamenat orgasmus. Tedy kromě okamžiku, kdy bude řeč o plyšových králíčcích.


Naše pohádka začíná na podzim. A je to, milý čtenáři, věru zajímavé období v roce, co říkáš? Lidé si zapnou kabát až ke krku a razí si cestičku mokrým listím. Občas jako slunečnice zvednou hlavu k nebi a nechávají se šimrat posledními slunečními paprsky. A to je dobře, protože potom mají někteří sklony usmát se na svět a říkat věci jako: "Paráda!" nebo "Jé, babí léto!"
Jako třeba pan Václav Křemílek, který se právě nese směrem k nemocnici, aby daroval potřebným nějakou tu krev, a ani netuší, že se už brzy stane hlavním hrdinou našeho příběhu.
Zvláštní postavička, tenhle pan Křemílek. Když se rozdávala výška, stál asi hned v první řadě a vzal si pár centimetrů navíc. Tuto skutečnost ale nikdo neřekl zbytku jeho těla, které vážilo asi o třicet kilo méně, než by správně mělo. Ze všech věcí na světě připomínal nejvíce suchou větev a jeho oblečení na něm prostě viselo. Možná proto na něm smyslné ženské pohledy nespočinuly nikdy déle než dvě vteřiny.
Pan Křemílek pracoval jako účetní a byl na to hrdý. Aha... možná PROTO na něm smyslné ženské pohledy nespočinuly nikdy déle než dvě vteřiny...
Tak či onak, milý čtenáři, dnes se usmíval tak, že mu to svým způsobem skoro slušelo. Mohl za to jednak hřejivý pocit z pomoci bližnímu, ale hlavně matematika. Pan Křemílek si spočítal, že mu jeden odběr krve pro dobročinné účely zabere asi dvacet minut. A za to

• si odečte ze základu daně 2000,- Kč (2000 / 100 * 15 = 300,- Kč),
• dostane od šéfa placené volno na celý den (8 * 170 = 1360,- Kč),
• mu v nemocnici proplatí cestu a parkovné (proto dnes jel autem a ne hromadnou dopravou), dají stravenku, krabičku vitamínů s vysokým obsahem železa, rohlík s máslem, hrnek čaje a oplatek (200 + 30 + 60 + 100 + 3 + 7 + 5 = 405,- Kč).
A navíc si dá k obědu dvě deci vína, které na něj budou mít díky půl litru odebrané krve stejný vliv, jako by vypil celou láhev!

Svět je krásný, milý čtenáři, jen musíš vědět, z jakého úhlu se na něj koukat.


***


Ve stejnou chvíli, kdy se pan Křemílek nechává konejšit opojnou matematikou, si pan Horymír Vochomůrka otře pot z čela a očima plnýma naděje znovu přejede po stádu dobytka.
Stádo dobytka mlčí.
Náhle jedna z jalovic na okamžik zvedne ruku - a než panu Vochomůrkovi dojde, že se nehlásí, nýbrž si jen upravuje vlasy, prožije cosi, co by se vzhledem ke svému významu a intenzitě dalo nazvat učitelským "plyšovým králíčkem". Jak už to ale s "plyšovými králíčky" bývá, mají většinou krátké trvaní a přichází po nich studená sprcha.
Pan Vochomůrka miluje češtinu, žije pro češtinu a učí češtinu. Právě vypráví stádu dobytka o větách vedlejších, mhouří slastně oči a vykrajuje slova měkce, jako by žvýkal karamelku.
"Vetinari řekl Važuzlovi, že by si s ním chtěl zahrát ping-pong! Určete větu hlavní a vedlejší."
Nikdo se nezasměje. A přitom to je tak dobrá věta. Má všechno; literární odkaz, vtip, jemné erotické mrazení... Ale stádo dobytka pořád sedí, mlčí a zírá před sebe. Ani jiskřička poznání v těch tupých očích. Pan Vochomůrka marně pátrá a hledá vědoucí pohled.
Jedno mladé dobytče ve třetí řadě vytáhne svačinu.
Zlověstně se vztyčí, všech sto šedesát centimetrů výšky, které dostal do vínku, se zmobilizuje a připraví do akce, výsledek je ale dle očekávání nulový. Pan Vochomůrka pořád zůstává zhruba stejně vysoký jako široký.
Školní zvonek ukončí jeho trápení.
V tom okamžiku se pan Vochomůrka rozhodne. Zarputile zafuní, sevře Noční hlídku od Pratchetta, kterou s sebou nosí i na hodiny, a místo do svého kabinetu sune svou tělesnou schránku ven ze školy. Poprvé v životě tak ochutnává šťavnaté plody ze stromu záškolákovníku.


***


Možná se ti zdá, milý čtenáři, že jsi již vysledoval spletitou cestičku příběhu a dokážeš přesně odhadnout, kudy se bude vinout dál. Smutná koule jménem Horymír Vochomůrka vystřelí ze školy a smete usměvavého Křemílka. Ti dva v sobě najdou platonické zalíbení, objeví opuštěnou barabiznu v lese, kterou pojmenují Pařezová chaloupka, a za peníze z Křemílkových daňových úniků tam budou žít šťastně až do smrti.
Tak to jsi vedle, milý čtenáři. Přehlédl jsi několik důležitých faktů.

1. fakt: pan Křemílek se vážně těší, až si dá k obědu to víno. A je to řidič vskutku sváteční, takže na pár osudových okamžiků zapomene, že přijel do nemocnice autem. Ta myšlenka k němu doklopýtá přesně o půl jedné středoevropského času, tedy ve chvíli, kdy do sebe nonšalantně klopí druhou skleničku.
2. fakt: pan Vochomůrka váží sto dvacet kilo na sto šedesát centimetrů. Jeho triumfální útěk přestane být triumfální už na schodech před školou, kdy se zastaví, chytí za srdce, otře pot z čela, zbledne, zrudne a rozhodne se chytit stopa.

***

Pan Křemílek mezitím zaplatí útratu a jako opilý koráb si razí cestu mlhou. Do auta se dostane na druhý pokus.
"Křemílku. Křemílku!" štěkne jeho pud sebezáchovy. "Tohle snad nemyslíš vážně!"
Jenže alkohol na sebe bere podobu chapadlovitého monstra a pud sebezáchovy žere uslintanou tlamou. Potom ovine Křemílka jako had a šeptá mu do ucha pár uklidňujících vět.
Křemílek v rychlosti provede několik matematických výpočtů o délce působení dvou skleniček vína v závislosti na odebrání půl litru krve, všechny ale končí v alkoholově hladovém chřtánu.
"A-sij e... jeto v po-pořádku," usměje se Křemílek a jde hledat spojku.
A ve chvíli, kdy auto poskočí a nejistými pohyby vyrazí kupředu, jen sto metrů odtud, před základní školou...


***


... pan Vochomůrka konečně popadne dech a zvedne vztyčený palec.
Karma funguje, pomyslí si, když před ním téměř okamžitě zastaví auto. Ale opravdu funguje, zajásá v duchu ještě víc, protože ten řidič vypadá přesně jako entové z Pána prstenů.
"Ka-am pak to bude?" zapřede Křemílek. A Vochomůrka, který se právě kolébá na vlně nostalgie směrem k Roklince a Hobitínu, ani nepostřehne řezavý alkoholický odér v jeho dechu.
"To je jedno."
Zaboří se do sedadla jako třešeň do čokolády a za sebe odloží pratchettovku. Tak se stane, že se Noční hlídka poprvé octne v těsné blízkosti Křemílkova daňového řádu. Nutno dodat, že z toho ani jedna kniha není příliš nadšená. Nehledě na to, že mladý Vetinari nezdvořile vyplázne jazyk na vyměřovací řízení.
"Tak tedy teda tak jedem! Když už kuš je to jedno."
Spojka zapláče, kola zakvílí a řadicí páka si hledá právníka. A Vochomůrkovi pomalu mizí úsměv z tváře.

***

No, a potom se, milý čtenáři, počasí zblázní. Asi je celé špatné z toho, že pan Křemílek řídí opilý. A když je počasí celé špatné, vypadá to asi takto. Malý deštík plynule přejde v liják. Z lijáku se stanou velké tlusté provazy vody. A jen o trochu později nebe otevře ústa a pohltí celý svět.
Auto se promění v bárku. Stěrače se potácejí na předním skle a zoufale lapají po kyslíku. Vochomůrka křičí. Začíná se mu stýskat po dobytčatech ze školy.
Křemílek náhle prudce trhne volantem a sjede na lesní cestu. Je úzká a oni jedou rychle, až moc rychle.
Zatáčka.
A strom.
Křemílkova matematika zmobilizuje síly, vyžene alkohol, protáhne zlenivělé kosti a počítá...
Rychlost čtyřicet kilometrů v hodině, strom je vzdálený deset metrů, srážka nastane za...


***


Vochomůrka sedí na zemi a tiskne si kolena k břichu. Myslí na Harryho Pottera a na stařičký očarovaný Ford Anglia, jak narazil do Vrby mlátičky. Nepomáhá to.
Křemílek přechází kolem auta a počítá. Trochu pošramocený předek, ulomené zrcátko, naťuklé dveře. Škoda nepřesahuje sto tisíc korun a nemusí volat policii. Na druhou stranu už má na dosah bonus na povinném ručení za jízdu bez nehod... nehledě na obecné ohrožení způsobené řízením s alkoholem v krvi podle trestního zákoníku... to by se ale o téhle malé bouračce nesměl nikdo dozvědět. Jenže lidský faktor je nespolehlivý. Obzvlášť u tlouštíků... No, vypadá to, že jiné řešení neexistuje.
Na tváři se mu mihne úsměv. Není moc pěkný. Otevře kufr a chvilku se v něm přehrabuje. Potom vytáhne sekeru a krůček po krůčku se blíží k Vochomůrkovi.
"Co? Co to děláte? Běžte ode mě, vy šílenče!"
"Cože?" Křemílek se zastaví. Potom mu pohled sklouzne na sekeru. "Aha... ne... tohle... no fuj! Já myslel, že se nám bude hodit na stavbu nějakého přístřešku. Zpátky do civilizace už nikdy nemůžeme."
Vochomůrka na něj chvilku zírá a potom se mu rozzáří oči.
"Myslíte jako Robinson Crusoe?"
"Kdože?"
"Vy... vy neznáte... opravdu neznáte? No, milý pane, řekl bych, že nás čeká spousta poučných večerů."


***


A tomuhle, milý čtenáři, můžeš třeba říkat konec pohádky. Nebo začátek, pokud jsi ten typ, který vidí napůl plnou sklenici místo napůl prázdné.
Tak či onak... Křemílek kromě sekyrky vytáhne z kufru od rozbitého auta všechny daňové zákony, pytlík bomparů, plyšového králíčka pro štěstí, kladivo a dva deštníky. A protože jsou promáčení na kost...
"Ehm... já vím, že jsou opravdu ošklivá a vytahaná, ale lepší něco než nic, když jsme tak zmokli... vozím to s sebou od jednoho firemního karnevalu, šli jsme s kolegou za duchy..."
... vyloví ještě dvě bílá vyplandaná trička.
No a potom dvě bílé postavičky roztáhnou deštníky a razí si cestičku mlhou a kapkami hlouběji do lesa.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 K K | 7. ledna 2014 v 12:37 | Reagovat

Yahoo! Už jsem skoro zapomněl, jak čtivý je tvůj sloh, díky za připomenutí a osvěžení dne!
Opakuji se, vím, ale vážně se mi to líbilo - a moc! :-)

2 Reb Reb | 8. ledna 2014 v 9:39 | Reagovat

Jé, děkuju za takovou chválu. Já už zase zapomněla, jakou radost může mít člověk z komentíků :D. Jsem ráda, že se ti to líbilo.

3 Clairka Clairka | Web | 11. ledna 2014 v 23:10 | Reagovat

Ač jsem tu poprvé tohle je opravdu vydařený dárek k novému roku nebo jen tak pro radost na dobrou noc.. hned se mi bude lépe usínat :)

4 Reb Reb | 14. ledna 2014 v 19:43 | Reagovat

Děkuju za komentář, moc mě potěšil. Vždycky jsem ráda, když jsi tu najdou cestu i neznámí lidé :).

5 Lyra Lyra | E-mail | Web | 22. ledna 2014 v 16:20 | Reagovat

Tak takto se šílenství ze zkouškového přetavuje do kreativního tvoření! Budeš mě to muset někdy naučit. :-)

Povídka byla báječná, velmi dobře jsem se u ní pobavila. Akorát že na Křemílka a Vochomůrku se kvůli tobě už nikdy nebudu dívat stejnýma očima. Já vždycky tušila, že v té pohádce leží víc, než by se mohlo na první pohled zdát... Jsem ráda, že jsem se nemýlila. :-)

6 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 8. února 2014 v 14:36 | Reagovat

Tak to bylo boží! (a to toto slovní spojení zas tak nepoužívám), vážně jsem se pobavila :-)

7 El El | Web | 9. února 2014 v 19:37 | Reagovat

Čte se to skvěle!

8 Yakubi Teera Yakubi Teera | E-mail | Web | 10. února 2014 v 23:20 | Reagovat

Ještě jsem to nečetl - ekonomiku? :D přečtu si to a pak to zkusím uhádnout znova :D

9 Yakubi Teera Yakubi Teera | E-mail | Web | 10. února 2014 v 23:32 | Reagovat

[8]: jop, ekonomika nebo účetnictví :D ale povídka dost dobrá :D  a jak tu bylo napsáno, už se na ně nikdy nebudu dívat jako dřív :D

10 Reb Reb | 16. února 2014 v 15:29 | Reagovat

Děkuju vám za pěkné komentáře. Potěšily mě :).
Bylo to finanční právo, ale uznávám, že k ekonomice a účetnictví má docela blízko ;).

11 ArleneGlize ArleneGlize | E-mail | 22. července 2017 v 17:10 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

12 ArleneGlize ArleneGlize | E-mail | 22. července 2017 v 22:24 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170721

13 Flossieadund Flossieadund | E-mail | 25. července 2017 v 22:53 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

14 DavidglypE DavidglypE | E-mail | 29. července 2017 v 1:05 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиНегатив Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

15 DannyPaX DannyPaX | E-mail | Web | 12. srpna 2017 v 10:53 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

16 Avito777Mix Avito777Mix | E-mail | 16. srpna 2017 v 0:43 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Будем рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам необходимы конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито кемерово бесплатные объявления
скидки +на авито
авито спб бесплатные объявления авто +с пробегом
авито персональная скидка
авито сайт бесплатных объявлений

17 Avia777Sl Avia777Sl | E-mail | 16. srpna 2017 v 18:14 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

дешевые авиабилеты акции авиакомпаний скидки
купить авиабилеты дешево официальный сайт
дешевые билеты +на самолет без пересадки
авиабилеты онлайн дешево купить победа
купить авиабилеты s7 дешево москва

18 Matthikrob Matthikrob | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 10:15 | Reagovat

Препараты для быстрого повышения потенции у мужчин http://ru33.menshealthed.ru

19 GeorgeSyday GeorgeSyday | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 15:55 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм база сетевиков хабаровск, 10 величайших мифов сетевого маркетинга 1 купить</a>

20 ConnieLic ConnieLic | E-mail | Web | 16. září 2017 v 13:49 | Reagovat

Hello friends!
I am an official representative of private company which deals with all kinds of written work (essay, coursework, dissertation, presentation, report, etc) in short time.
We are ready to offer a free accomplishment of written work hoping for further cooperation and honest feedback about our service.
Send your work topics to our email: discount@edu-paper.com. This offer has limited quantities!!!
Details on our website:
https://top-essay.work

21 Larrynaino Larrynaino | E-mail | Web | 27. září 2017 v 22:15 | Reagovat

http://greatescapebooks.net/component/k2/itemlist/user/378822  смотреть кино онлайн бесплатно лучший день   смотреть кино онлайн бесплатно новинки 2014 2015  http://pbio.fitk.uinjkt.ac.id/component/k2/itemlist/user/53594

22 BethanyAbs BethanyAbs | E-mail | Web | 7. října 2017 v 12:41 | Reagovat
23 AlysonGis AlysonGis | E-mail | Web | 8. října 2017 v 19:44 | Reagovat

Hey everybody! Lately I have been fighting with a lot of hardships. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-tablet>site</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

24 Avito321oa Avito321oa | E-mail | 22. října 2017 v 10:12 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам требуются конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

угнали аккаунт авито
авито владикавказ возьму деньги
увели аккаунт avito
как вернуть деньги на авито если товар не пришел
авито саратов деньги

25 AlysonJls AlysonJls | E-mail | Web | 29. října 2017 v 9:35 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama