Jednorázovky

Pohádka o daních a Pařezové chaloupce

6. ledna 2014 v 18:59 | Rebelka
Milé děti,
doufám, že jste byly za tu dobu, co jsem tu nebyla, hodné. Já tu jen tak nakouknu, dva prstíčky strčím, nadělím Vám dáreček k Vánocům a ke zkouškovému a hned zase půjdu :).
Nečekejte veledílo, je to taková hovadinka, kterou jsem si dělala radost o zápočtovém týdnu. Schválně kdo uhodne, jaký předmět jsem se učila ;).

***
Shrnutí: Pohádka pro dospělé plná poučení a tipů, jak ušetřit na daních. Jak by to vypadalo, kdyby Křemílek s Vochomůrkou byli opravdoví lidé z masa a kostí? Tedy jeden hlavně z masa a druhý z kostí?
Přístupnost: Pro všechny. Snad.
Varování: Neměli by to číst učitelé. A účetní. A ti co mají rádi pohádky. A lidé s dobrým vkusem.
Poznámka: Děkuji velice Keneu. Tak trpělivou a všímavou betu si snad ani nezasloužím.

Pohádka o andělech a druhé šanci

25. prosince 2012 v 18:42 | Rebelka
Milí stateční vytrvalci, přeji Vám krásné svátky.
Podle statistik je Vás asi deset, kteří sem každý den zavítáte bez ohledu na to, jak mrtvo tu je. No, a i když ve Vás nechci vzbuzovat nějaké falešné iluze o trpělivosti a o růžích, ráda bych Vás odměnila.
Nu, nebudu to zdržovat. Napsala jsem Vánoční pohádku a tady Vám ji nesu. Je možná trochu moc přeslazená, ale pevně věřím, že to k tomuto období zkrátka patří.
Šťastné a veselé!

Díky Keneu tato povídka přišla o pár hodně hnusných hrubek, několik divných slovních spojení a bezpočet trojteček. Takže případné děkovné dopisy na její adresu :).

Dvojníci

12. prosince 2010 v 16:00 | Rebelka
Včerejší vánoční srazýk v Olomouci se vydařil dokonale. Jenom ta účast mohla být vyšší :). Ale i tak to byl úžasný den a já po dlouhé době znovu potkala  Mants a Lelli a po ještě delší Marta.
Moji vánoční povídku si pod stromečkem vytáhla Mants.
Zde je:
Přemýšlela jsem, jak by vypadal život některých postav z potterovského světa, kdyby to byli jen obyčejní mudlové. Jaké by měli asi povolání, jak by se jim dařilo...
Pět stoslůvek o šesti lidech. Příběhy některých se propletou, jiných ne... Osud má zvláštní smysl pro humor. Až na jednu výjimku jsem neuváděla žádná jména, takže můžete zkusit hádat :).

Hrdina

24. prosince 2009 v 9:59 | Rebelka
Pokoj lidem dobré vůle.
A tady máte malý vánoční dáreček. Patří úplně nejvíc Calwence, trochu taky Keneu a vlastně všem, kteří si ho přečtou a bude se jim líbit.
Co by se stalo, kdyby se Severus Snape projednou zachoval jako hrdina?
Shrnutí: Děti, odvaha zahubí vás i celý svět! Pět z pěti autorčiných osobností doporučuje všem hrdinům, aby si tuto povídku přečetli dřív, než zase někomu neprozřetelně zachrání život.
Varování: Cynismus a katastrofické vize.
Prohlášení: Za povídku nedostanu ani cent. Většina postav patří J.KRowlingové (Severus z části Keneu) a uklízeč je jenom můj.
Poznámka: Děkuji Keneu za beta-read a za to, že mi osvětlila, jak se píší jména některých postav.

Harryho poslední tabáček

6. února 2009 v 22:31 | Rebelka
Aneb Rebelka už dlouho nenapsala žádnou ptákovinu. Co se stane, když se skříží kouzelnický svět s jednou optimistickou písničkou?
PS- děkuji Mantise za beta-read!

Ufňukánek

24. ledna 2009 v 20:20 | Rebelka
Po dlouhé době jedna harrypotterovská povídka. Poslední z vánočních, tak si ji užijte.
Dedikováno Keneu, protože je úplně bezva (Keneu, ne povídka;) )
Zadání: Co by se stalo, kdyby v sirotčinci šikanovaly děti Raddleovic Tomáška a nikoliv naopak?
Ale dřív, než začnete číst, tři drobnosti:
  1. Pro všechny, kteří umí dělat layouty a chtějí, abych se s nimi i nadále kamarádila :-p. Neznalost neomlouvá.
  2. S třetí půlkou jsme vyvinuly Teorii papírových draků.
  3. Odpověď je 42.
A teď... Ufňukánek

Střípky

3. září 2008 v 19:39 | Rebelka
Váhala jsem, jestli to zařadit do fanfiction nebo do originálních. Nakonec jsem uznala, že bez závěru, kde jsem uzmula kus ze světa paní R., by to nebylo k pochopení už vůbec:). (Aneb, tohle už snad s pointou, Keneu:D.)
Na sos se objevil zajímavý nápad, jak se pomocí psaní pokusit pomoci potřebnějším. Já bych tímto svým výplodem ráda podpořila Sluníčko na pomoc opuštěným dětem.
Pokud by se stalo, že by vás povídka z nějakého nejznámého důvodu opravdu hodně moc oslovila, můžete svou spokojenost vyjádřit tím, že pošlete sms s textem DMS ROZUMACIT na číslo 87 777. (Poté si můžete kliknout na odkaz na konci této stránky a já budu vědět...)
Každopádně si myslím, že není natolik dobrá, a budu moc ráda, i když si ji jenom přečtete:).
PS: Děkuji Lelli. Za milá slova, za to, že pochopila a také za to, že objevila několik škaredých chyb.

Kamarádi

3. ledna 2008 v 17:09 | Rebelka
Připadá mi, že tu hnusnou písničku hrajou v rádiu už aspoň deset minut. Je to divné, vždyť je dlouhá asi jen tři minuty...
Silvestr byl strašně geniální. (Máma mi vyprávěla, jak se šli od známých podívat na hřiště na ohňostroj a šli tam po silnici kolem té naší louky:D (zrovna když jsme se tam válely a zpívaly Weasley je náš král). Říkala že říkala ( :D ) To přece nemůže být Tereza, ale stejně poznala, že jsme to my podle té písničky.) To psala Tit a mně se na to tak krásně vzpomíná, že si to tu prostě musím hodit.:)
(Jsem strašně složitá osoba, to asi poznáte i na mých povídkách =) Buď píšu tragedie, nebo komedie. Nic mezi tím pro mě neexistuje. ) To jsem prý kdysi o sobě napsala já a Mants se mi teď směje. Dřív jsem bývala hrozná mary sue...
Ale už...
Povídka pro Iana, protože píše krásné básničky...:) S Lenkou.

Pohádka lásky

29. prosince 2007 v 13:33 | Rebelka
V orignále Fairy Tale Love od Autorky Magentabear.
Pro Lelli k Vánocům...

Prokleté šňůry

20. listopadu 2007 v 19:57 | Rebelka
Je pro tebe, Mants, i když není snová... Ty víš proč zrovna tato:). A ať tě v sobotu ráno moc nebolí hlava... ;)
Ať ti všechno vychází nikdy ti nic neschází<3

Dvojitá svatba

20. října 2007 v 22:16 | Rebelka
Je pro Mants, i když se jí nelíbí:)
Napsala to Magentabear, já to jen zprznila do češtiny. Bohužel jsem ale chytře smazala odkaz na originál a nemůžu ho najít... Tak se nezlobte, musíte věři pouze mým (ne)znalostem angličtiny:)
Malý rozhovor mezi Ginny a Hermionou se odehrává někdy mezi šestým a sedmým dílem.
(PS: Mants, ostatní také přidám, ale až někdy:) )

Zamlžená

8. října 2007 v 20:22 | Rebelka
Nestíhám, nestačím, takže novou povídku přidávám až teď, i když jsem to správně mohla udělat už mnohem dřív.
Soutěžila na SOS na téma Harry Potter a Jára Cimrman. Nedoporučuji ovšem, aby si ji četli milovníci tohoto českého velikána, kteří čekají něco hodně... cimrmanovského. Z neuvěřitelnou grácií se mi jaksi povedlo odbourat veškerý cimrmanovský humor a celý děj dokonale zamotat...
Za beta-read děkuji Titany.
Odstavce vyznačené kurzívou jsou úryvky ze semináře Vyšetřování ztráty třídní knihy! Jsou majetkem DJC a já si je pouze vypůjčila:).
(O několik let později vynaložil pan Armando Dippet mnoho galeonů na vypátrání toho neřáda, díky kterému se Moudrý klobouk pokusil ve své uvítací písni zavést akustickou konstantu "dýjadýjadá". To už je ale jiný příběh...)

A na plicích ocelový závaží

29. července 2007 v 21:22 | Rebelka
Nevěděla jsem, jestli to zařadit do stoslůvek nebo do jednorázovek. Je to taková skoro-dvousetslůvka. Napsala jsem ji pod vlivem síly okamžiku a nechtěla jsem si ji nechat proležet, než ji zveřejním. Není to žádný nervydrásající drama, jenom kousek rozhovoru mezi dvěma příběhy...
Obsahuje spoilery, které by nikdo nezasvěcený asi nepochopil, ale s nimi by nepochopil ani povídku. Proto čtěte, až přelouskáte Deathly hallows:)
Je hlavně pro Lelli a Titany, pro ty, kterým jsem byla nucena na poslední chvíli odřeknout účast v Praze, ale také pro všechny, kteří se nelekli angličtiny:)

Vzpomínání

1. června 2007 v 6:31 | Rebelka
Přidávám jednu opravdickou jednorázovku.
Soutěžila u sosáků na téma: Co se dělo jinde během doby, co byl Harry v labirintu, v němž se skrýval Ohnivý pohár
Povídka se jmenuje Vzpomínání a někteří ji možná vůbec nepochopí. A ti, kteří nemají rádi blázny, by si ji vůbec neměli číst... :)
U diváků byla třetí až čtvrtá a u SOS druhá:)
Konkurence byla obrovská a dvě povídky od soupeřek mě úplně nadchly. :) Z toho plyne, že se mi rozšířil počet dílek, která podoručuji.
A to o:
Souvislosti od Julie
a Poslední noc od Danae
A těď už konečně Vzpomínání
(Povídka děkuje Mantise za spravení)

Anděl?

18. března 2007 v 10:02 | Rebelka
Po dlouhé době povídka. Žádná stovsůvka, ale normální hp fanfiction. Mám ji v šuplíku schovanou tak tři čtvrtě roku, takže není nijak závratně povedená. Dala jsem ji sem jen proto, aby to tu nezelo prázdnotou.
Původně měla být psaná na kompott na téma "Hrnečku vař," řekla Poberta, ale kompott už od září nefunguje, tak to dávám sem.
Varování: Je to asi trochu klišé a hodně patos:) A je dost možné, že to na poprvé nikdo nepochopí.
Postavu prozrdazovat nebudu. Přítomné veršíky stvořil pan Kryl.
Žánr- temné, songfiction
Rating- Od 12 let

Můj broučku

20. ledna 2007 v 9:45 | Rebelka
A mám tu jednu sentimentální starou jednorázkovku o NĚM. Nesnáším ho:) Psala jsem to už dávno do soutěže na kompottu, ale kompot už půl roku nefunguje, tak to dávám sem. Mně se ta povídka nelíbí a nechápu, jak jsem ji mohla napsat, ale možná bude mít někdo jiný názor.

Návštěvy

25. prosince 2006 v 22:22 | Rebelka
*Věnováno Mantise*
Po dlouhé době jedna fanfiction povídka. No... povídka... oficiálně je to troj-drabble.
A když si vzpomenu, jak relativně nedávno moje lepší já vytýkalo nějaké mladé fanfiction autorce, že píše až příliš rychle na úkor kvality... Kdyby chuděra viděla, za jak dlouho jsem napsala tohle, tak mi ten komentář omlátí o hlavu...
Končím morální zamyšlení v půl jedenácté... ještě snad napíšu, že když jsem si to po sobě s několikadenním odstupem přečetla, tak jsem pochopila, že to asi nikdo nepochopí... A to už je dnes vážně vše, jdu zase zalézt do pelechu, kam správně patřím:)
A taky ještě nechápu, proč jsem o NĚM napsala už asi tři povídky, když ho nesnáším:)

Oslava

1. listopadu 2006 v 15:23 | Rebelka
Tak, tahle povídka už je starší, ale soutěžila na SOS, tak ji přidávám až teď. Téma bylo: V hlavní roli Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak. U čtenářů jsem naprosto nečekaně skončila první a u SOS taktéž naprosto nečekaně druhá.
Také bych chtěla poděkovat Lelli a Mantise za vyčerpávající bera-read.

Sirius hvězda

4. září 2006 v 12:07 | Rebelka
Co se stane, když se skříží Rákosníček s HP světem??? Čtěte a uvidíte =).
Psáno do Lenčiny soutěže na téma Kouzelník v mudlovském filmu. (Začátek Rebelčina vytahování- kdo nechce, ať to vynechá:) ) Společně s Lenčinou povídkou Mánička se vrací obsadila první místo (konec Rebelčina vytahování).
ZA BETA-READ PATŘÍ MŮJ VELKÝ DÍK MANTISE. CO BYCH SI BEZ TEBE POČALA...
žánr- depresivní/crossover
postavy- Sirius Black, Rákosníček
Varování- kdo už si na Rákosníčka ani trochu nepamatuje, ať nečte:) Nepochopil by hlavní zápletku... :)

Kde domov můj

21. srpna 2006 v 12:02 | Rebelka
Tamtadadá! Už ani nevím, kdy se tady naposledy objevila nějaká nová povídka. Tahle je sice přinejmenším zvláštní, ale snad někoho osloví...
Žánr- Parodie
Postavy- přece byste si nechtěli zkazit celou pointu (vyslovovat poentu:o) )
Děj- Neznámý bezdomovec útočí na Bradavice...
Tisíceré díky Mantise za obětavého beta-readera!
 
 

Reklama